Zelené fazolové lusky

Prapředek fazolí byl objeven ve zbytcích peruánského osídlení z doby 8000 let před n.l. Mezi prvními Evropany, kteří tuto potravinu ochutnali, byl slavný Kryštof Kolumbus. Ten pak tuto potravinu přivezl, a tak se stala součástí i našich jídelníčků.

Na rozdíl od ostatních druhů fazolí, které se nechávají dozrát a potom se suší, zelené fazolky se jedí ve chvíli, kdy jsou ještě mladé a fazole samotné jsou nedozrálé v lusku. Když je kupujete, přesvědčte se, že mají pěknou zelenou barvu  a že z nich fazole nekoukají ven. Pokud jo, budou přezrálé a tuhé.

Všechny fazole by se měly kombinovat pouze se surovinami, které zmírní jejich nadýmací efekt, třeba čerstvé listy majoránky, slanina i česnek. Spíše žádné těžké ingredience, jako například smetana.

VÍTE, ŽE?

  • Jsou bohatým zdrojem vlákniny, manganu, mědi, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, vápníku a vitamínů A, B, C6 a K, a taky antioxidantů.

  • Fazolky obsahují nukleové kyseliny, které pomáhají regenerovat a omlazovat buňky.

  • Zvláště vhodné jsou pro pacienty s poruchou jater, protože velký obsah vlákniny dokáže vázat i jedovaté a tukové látky. Díky odvodňovacím účinkům jsou vhodné při léčení urologických potížích.

  • Zelené fazolky jsou součástí mnoha diet, protože jsou nejen zdravé, ale i nízkokalorické.

 

Vyzkoušejte naše produkty: 

Vyzkoušejte recepty z fazolových lusků:

Dodavatel kvalitní zmrazené a sterilované zeleniny pro profesionální gastronomii.